מחנה יאסא

מחנה יאסא ע"ש ברינקט

המחנה הוותיק של המרכז הישראלי למצוינות בחינוך למסיימי כיתה ח' בתחומי המדעים, המוזיקה, האמנות ומדעי הרוח. בשנתו ה-25 מציע המחנה, כמו בכל שנה, תוכנית מאתגרת המשלבת לימודים ברמה גבוהה ומעמיקה עם חוויות חברתיות עשירות ומגוונות.
כל תלמיד במחנה בוחר ומתקבל למגמה אחת מבין הארבע המוצעות ומפורטות בדף זה. במהלך המחנה מתעמק בעיקר בתחום הלימודי של המגמה הספציפית בה בחר.

התוכנית הייחודית של מגמת המדעים במחנה מבוססת על שילוב של לימוד והתנסות. התוכנית מציעה הזדמנות לביסוס והכרת מושגי יסוד ושיטות מחקר מרכזיות באמצעות העמקה לימודית בתחום מדעי ספציפי, אשר נבחר על ידי התלמידים מבין שלושת הקורסים המוצעים השנה -

אסטרופיזיקה סייבר גיאוכימיהבמהלך תשעת ימי המחנה, לומדים התלמידים תחום מדעי אחד מלא, תוך עריכת פרויקט מחקר אישי מאתגר. כל זאת בהנחיית צוות מגמת המדעים של התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות – מורים וחוקרים מנוסים ובעלי שם.
מועמדים למגמת המדעים יקבלו, מייד עם הירשמם למחנה, עבודה להכנה בבית, לצורך בדיקת התאמתם למגמת המדעים.מגמת המוזיקה של המחנה מיועדת למוזיקאים צעירים המוצאים במוזיקה דרך ביטוי, באמצעות נגינה או הלחנה. במהלך המחנה מתקיימים לימודים מעמיקים במספר תחומים ביניהם שיעורי תיאוריה ופיתוח שמיעה, הרכבים קאמריים, קומפוזיציה ותזמור. כמו כן יתקיימו סדנאות ושיעורים עיוניים כמו תולדות המוזיקה וניתוח יצירות. בסוף המחנה יתקיים קונצרט, בו תושמענה היצירות עליהן עבדו התלמידים במסגרת שיעורי המוזיקה הקאמרית וכן עבודות התלמידים שעסקו בהלחנה במהלך המחנה.

על מנת להתקבל למגמת המוזיקה במחנה, נדרשת יכולת נגינה ברמה גבוהה, ידע בסיסי בתיאוריה מוזיקלית, רצון לשפר את מיומנויות השמיעה והתעניינות כללית במוזיקה. התלמידים המתאימים יוזמנו לראיון בתיכון הישראלי למדעים ולאמנויות בירושלים. הראיון יכלול ביצוע שני קטעי נגינה בעלי אופי מנוגד, בדיקת שמיעה ושיחת היכרות בנושאים מוזיקליים.

מגמת האמנות של מחנה יאסא מציעה לתלמידים תשעה ימים של עיסוק אינטנסיבי באמנות. העבודה בסדנאות הרישום, הפיסול והצילום מתבצעת בחללי האמנות המרשימים והמאובזרים של התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות. במקביל נלמדים נושאים שונים כמו תולדות האמנות. השיעורים במגמה מועברים על ידי צוות מורים המורכב כולו מאמנים פעילים. באירוע הסיום תוצג תערוכה של עבודות התלמידים. התלמידים המעוניינים להתקבל למגמת האמנות יוזמנו לריאיון אישי בתיכון הישראלי למדעים ולאמנויות בירושלים. לריאיון יש להביא תיק עבודות, הכולל לפחות חמש עבודות המייצגות את הפעילות שלכם בשנה האחרונה בתחומי האמנות הפלסטית.

מגמת מדעי הרוח: תכנית הלימודים של המגמה מתמקדת השנה בספרות הפנטזיה. במסגרת הקורס ייערכו שלוש סדרות של מפגשים. כל סדרת שיעורים תתמקד בהיבטים שונים של ספרות הפנטזיה: הראשונה תעסוק בשאלות פילוסופיות, השנייה תעסוק בשאלות ספרותיות\אסתטיות והשלישית בהקשרים של מקורות מיתולוגיים שונים.מועמדים למגמת מדעי הרוח, יקבלו עם הרשמתם שאלון ומשימה להכנה בבית, לצורך בדיקת התאמתם למגמה.


המחנה יתקיים בין ה-30 ביוני ל-8 ביולי 2015
בקמפוס התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות - יאסא, בירושלים בתנאי פנימייה מלאים.תוכנית המחנה

מה עוד במחנה

סדנאות רב תחומיות

חברים חדשים לחיים – מפגש מרתק ומהנה עם ילדים מכל הארץ

קמפוס מאובזר הכולל סטודיו לאמנות ולפיסול, מרכז ספורט, מדשאות, מועדונים מאובזרים, חדרי מחשבים ואינטרנט, מעבדות, חדרי אימון למוזיקה, ספריה ועוד.

פעילויות חברה וכיף, בריכה, טיולים ועוד המון הפתעות...

צוות מדריכים חברתיים איכותי ומנוסה המלווה את התלמידים 24 שעות ביממה

איסוף מנקודות מרכזיות בארץ ביום פתיחת המחנה

מתחם הקמפוס מגודר ומאובטח 24 שעות ביממה.


"אסטרונומיה משולחן העבודה"

הקורס מתאים לתלמידות ולתלמידים שמתעניינים באסטרופיזיקה ושלא מפחדים ממתמטיקה וממחשבים. בקורס נעשה שימוש בתוכנות אסטרונומיות מקצועיות (ולא במשחקי מחשב) על מנת ללמוד נושאים שונים באסטרונומיה של מערכת השמש. נעקוב אחרי תנועותיהם המורכבות של השמש, של הירח ושל כוכבי הלכת. נלמד את ההגדרות השונות של המושגים "יממה", "חודש" ו"שנה" ואת משמעותם של שלושת חוקי קֶפְּלֶר. נמדוד את מרחקם של הירח, של השמש ושל כוכב הלכת חמה מכדור-הארץ. בעזרת הירחים של צדק נמדוד את גודל מהירות האור. לקראת סוף הקורס יכינו כל המשתתפים פרויקט מחקר אישי. אם מזג האוויר ירשה זאת, נערוך במהלך הקורס תצפית בטלסקופ מקצועי שעל גג בית-הספר.

מורה - ברנד סרינג

סייבר

לכולנו יש מידע אישי. זה יכול להיות מספר כרטיס אשראי, פרטים מזהים, אי-מיילים והתכתבויות אך את כל אלה אנחנו נשמור במחשב בידיעה שהמחשב שלנו מחובר לאינטרנט. איך המידע שלנו לא נגנב? איך סיסמאות מגינות עלינו? עולם הסייבר עוסק בהבנת העברת מידע ובאבטחתו. בקורס נחשף אל 'מאחורי הקלעים' של עולם המחשבים והתקשורת.

מורה - עקיבא שיף

גיאו-כימיה

הגיאו-כימיה עוסקת בתהליכים הכימיים אותם עובר כדור-הארץ, החל ביצירת הסלעים והאדמה ועד ליצירת מערות הנטיפים ידועות. בקורס נלמד כיצד נוצרו היסודות המרכיבים את כדור-הארץ, כיצד נוצרו מהם הסלעים והיבשות, וכיצד הם ממשיכים להשתנות גם בימינו אנו. באמצעות ניסויים במעבדה נוכל להאיץ ולדמות תהליכים אלו ולראות אותם מתרחשים מול עינינו!

מורה - ד"ר גיא אשכנזי

נטע: היה לי ממש כיף במחנה צ'ייס זו חוויה בלתי רגילה מכל התחומים לימודי וחברתי. נהניתי מאוד בשיעורים וגם החברה במחנה הייתה טובה. למרות שלא אהבתי את הכיבוי אורות, זה עזר לי לתפקד יותר טוב במחנה. המדריכים היו מצוינים ודאגו לכל צרכינו. תודה!!!!!

דור: המדריכים במחנה היו פשוט מצוינים. המורים גם היו מדהימים והחברה הייתה ממש ממש טובה.

יובל: אני מאוד נהניתי במחנה, להשתתף בו. השיעורים הוסיפו לי ידע נרחב בתחום. מבחינה חברתית היה לי מאוד כיף, להכיר ילדים חדשים וכישרונות חדשים. הופתעתי מהרמה הגבוהה של המחנה. לא ציפיתי...

בר: המחנה היה ממש ממש כיף, הכרתי מלא ילדים, כי אני הרי באתי למחנה בלי אף אחד שהכרתי, וככה היה לי יותר כיף. המדריכים עזרו הרבה, ועשו גם אווירה ועבודה טובה. אני נהניתי מהפעילויות, האוכל בחדר האוכל היה טוב, בסך הכל, נהניתי מאוד, וזו הייתה חוויה נפלאה, ותודה על הכל :]

ענבל: היה לי מאוד כיף במחנה, וזו חוויה ייחודית שאני אזכור לטובה בעתיד. מצד אחד לא היה יותר מדי לחץ עם כל השיעורים (כפי שחשבתי שיקרה לפי הסתכלות בלוח זמנים), ומצד שני הם היו מעניינים ומלמדים מספיק. המדריכים ועופר היו ממש נחמדים. ממש השקעתם בנו, ואני מודה לכם מאוד:)

עדי: מאוד מאוד נהנתי... וכמו שבטח רוב הילדים כתבו, זו הייתה חוויה מהנה הכרתי ילדים בעלי אותם תחומי עניין כמו שלי שזה נחמד... אני אגיד את האמת, זה לא היה בית אבל זה היה מחנה מ-ו-ש-ל-ם. כל הדברים כמו ההפתעות והחידות היומיות היו ממש ממש כיפיים ומעניינים. תודה על הכללל, חבל שזה רק בכיתה ח' אחרת הייתי חוזרת גם שנה הבאה!!!!!!

אושרי: אהבתי מאוד שלא רק התעסקנו במגמה ובנגינה אלא היו גם סדנאות והרבה פעילויות חברתיות והיה מגוון. היה לי חבל שזה היה רק פעם אחת. הייתי רוצה יהיה שוב פעם קייטנה כזו בפסח או משהו כזה כדי לפגוש שוב את כולם.

צור: השהות במחנה הייתה חוויה גדולה ומהנה של פעם בחיים ולא אשכח אותה.

דקל: דבר ראשון, המחנה הזה היה מאוד מיוחד ומהנה בצורה חד משמעית! נהניתי מכל רגע, מכל שיעור ומכל החוויות הלימודיות והחברתיות. האווירה היתה נהדרת, החידות, שיחות היומיות, הלימודים, הפעילויות. הכל היה נהדר, נהניתי מכל רגע ואני רוצה להודות לכם על כל מה שהענקתם לי! תודה רבה! תודה תודה תודה ושוב תודה! על ההפתעות, על הכל. האוכל היה טוב מאוד יחסית למקומות אחרים שהם לנים, החוויות היו טובות מאוד, הסרטים, הפעילויות. אני חוזרת על עצמי רק משום שאני לא יכולה להפסיק. תודה לכם!

שני: הייתה חוויה מדהימה אם לא המדהימה ביותר שחוויתי בחיים!! הכרתי חברים חדשים שאני בטוחה שנשמור על קשר, למדתי דברים חדשים ושיפרתי את יכולות הביצוע והתיאוריה שלי בתור מוזיקאית, השיעורים היו ממש ממש מעניינים והמורים היו ברמה גבוהה מאוד, האווירה הייתה מעולה, ואני כל כך עצובה לעזוב! חבל שמחנה היה רק 9 ימים ורק לבוגרי ח', כי מצדי הייתי יכולה לבלות בו את שארית ימיי... =] זו הייתה חוויה שזכיתי בה למזלי ואני מאושרת שהגעתי לכאן!!! אני בחיים לא אשכח את המחנה הזה!!! אסור להחמיץ את ההזדמנות הזו! וכל מי שמתלבט אם ללכת או לא - זו לא שאלה אפילו! אם יש לך הזדמנות אסור לפספס אותה!!! זה המחנה הכי שווה שהייתי בו אי פעם! הוא עשה לי את כל החופש בזה אני בטוחה... ואם הייתה אפשרות ללמוד פה מבלי ללכת לפנימייה הייתי מתהההה ללמוד פה! במחנה הזה גיליתי את כל הדברים שאפשר לעשות בסה"כ תוך יום אחד! ללמוד, לנגן, ליהנות, לצחוק, לאכול, לכייף, ועוד המון!! וזה לא הצוות כתב! קוראים לי שני והייתי במחנה הזה ואני רשמתי את כל זה!

עמית: המחנה היה מעניין. לפני המחנה ידעתי ממש מעט לעומת מה שאני יודע היום, השיעורים היו מהנים, המורים היו חכמים והפעילויות חיזקו את הקשר שלי עם אנשים וגם נורא נהניתי בהם.מחנה טו-אוווב!!! =) היה ממש כיף! חוויה בלתי נשכחת לכל החיים! מומלץ לכוווולם!!!! האווירה במחנה ובחדרים הייתה טובה מאוד וכל הפעילויות וההפתעות היו מדהימות!!! חובה לכל נער ונערה בישראל!!! =) ענבל: כל המדריכים ממש ממש ממש חמודים!!! הם האנשים הכי מתוקים בעולם וגם האנשים פה!!!! נהניתי ממש ממש במחנה!!!!

ירדן: היה ממש כיף במחנה!!!אם הייתי יכולה הייתי עושה אותו שוב בשמחה... המדריכים היו נחמדים ומאוד התחברתי לכמה ילדים.... :)

עומר: היה מחנה נפלא, נהניתי מכל שניה, הן מהבחינה הלימודית, וכלה בבחינה החברתית, הפעילויות היו מגוונות, המדריכים מקסימים והאווירה הכללית מאד נעימה ומפרגנת. למדתי המון במהלך המחנה, ובהחלט הייתי חוזרת שנית אליו.