מחנה יאסא

מחנה יאסא ע"ש ברינקט

המחנה הוותיק של המרכז הישראלי למצוינות בחינוך למסיימי כיתה ח' בתחומי המדעים, המוסיקה, האמנות ומדעי הרוח. בשנתו ה-25, מציע המחנה, כמו בכל שנה, תוכנית מאתגרת המשלבת לימודים ברמה גבוהה ומעמיקה מאד עם חוויות חברתיות עשירות ומגוונות.


המחנה יתקיים בין ה-30 ביוני ל-8 ביולי 2014 בקמפוס המרכז הישראלי למצוינות בחינוך בירושלים
.
מדעים

מגמת מדעים מחנה יאסא
מגמת אמנות מחנה יאסא

אמנות

מוסיקה

מגמת מוסיקה מחנה יאסא
מגמת מדעי הרוח מחנה

מדעי הרוח

התוכנית הייחודית של מגמת המדעים במחנה מבוססת על שילוב של לימוד והתנסות. התוכנית מציעה הזדמנות לביסוס והכרת מושגי יסוד ושיטות מחקר מרכזיות באמצעות העמקה לימודית בתחום מדעי ספציפי, אשר נבחר על ידי התלמידים מבין שלושת הקורסים המוצעים השנה - אסטרופיזיקה, סייבר וגיאוכימיה. במהלך תשעת ימי המחנה, לומדים התלמידים תחום מדעי אחד מלא, תוך עריכת פרויקט מחקר אישי מאתגר. כל זאת בהנחיית צוות מגמת המדעים של התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות – מורים וחוקרים מנוסים ובעלי שם.

מגמת האמנות של מחנה צ'ייס מציעה לתלמידים תשעה ימים של עיסוק אינטנסיבי באמנות. העבודה בסדנאות הרישום, הפיסול והצילום מתבצעת בחללי האמנות המרשימים והמאובזרים של התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות. במקביל נלמדים נושאים שונים כמו תולדות האמנות. השיעורים במגמה מועברים על ידי צוות מורים המורכב כולו מאמנים פעילים. באירוע הסיום תוצג תערוכה של עבודות התלמידים. התלמידים המעוניינים להתקבל למגמת האמנות יוזמנו לריאיון אישי בתיכון הישראלי למדעים ולאמנויות בירושלים. לריאיון יש להביא תיק עבודות, הכולל לפחות חמש עבודות המייצגות את הפעילות שלכם בשנה האחרונה בתחומי האמנות הפלסטית.

מגמת המוסיקה של המחנה מיועדת למוסיקאים צעירים המוצאים במוסיקה דרך ביטוי, באמצעות נגינה או הלחנה. במהלך המחנה מתקיימים לימודים מעמיקים במספר תחומים ביניהם שיעורי תיאוריה ופיתוח שמיעה, הרכבים קאמריים, קומפוזיציה ותזמור. כמו כן יתקיימו סדנאות ושיעורים עיוניים כמו תולדות המוסיקה וניתוח יצירות. בסוף המחנה יתקיים קונצרט, בו תושמענה היצירות עליהן עבדו התלמידים במסגרת שיעורי המוסיקה הקאמרית וכן עבודות התלמידים שעסקו בהלחנה במהלך המחנה. על מנת להתקבל למגמת המוסיקה במחנה, נדרשת יכולת נגינה ברמה גבוהה, ידע בסיסי בתיאוריה מוסיקלית, רצון לשפר את מיומנויות השמיעה והתעניינות כללית במוסיקה. התלמידים המתאימים יוזמנו לראיון בתיכון הישראלי למדעים ולאמנויות בירושלים. הראיון יכלול ביצוע שני קטעי נגינה בעלי אופי מנוגד, בדיקת שמיעה ושיחת היכרות בנושאים מוסיקליים.

מגמת מדעי הרוח: תכנית הלימודים של המגמה מתמקדת השנה בספרות הפנטזיה. במסגרת הקורס ייערכו שלוש סדרות של מפגשים. כל סדרת שיעורים תתמקד בהיבטים שונים של ספרות הפנטזיה: הראשונה תעסוק בשאלות פילוסופיות, השנייה תעסוק בשאלות ספרותיות\אסתטיות והשלישית בהקשרים של מקורות מיתולוגיים שונים.

מה עוד במחנה

סדנאות רב תחומיות

חברים חדשים לחיים – מפגש מרתק ומהנה עם ילדים מכל הארץ

קמפוס מאובזר הכולל סטודיו לאמנות ולפיסול, מרכז ספורט, מדשאות, מועדונים מאובזרים, חדרי מחשבים ואינטרנט, מעבדות, חדרי אימון למוסיקה, ספריה ועוד.

פעילויות חברה וכיף, בריכה, טיולים ועוד המון הפתעות...

צוות מדריכים חברתיים איכותי ומנוסה המלווה את התלמידים 24 שעות ביממה

איסוף מנקודות מרכזיות בארץ ביום פתיחת המחנה

מתחם הקמפוס מגודר ומאובטח 24 שעות ביממה.


"אסטרונומיה משולחן העבודה"

הקורס מתאים לתלמידות ולתלמידים שמתעניינים באסטרופיזיקה ושלא מפחדים ממתמטיקה וממחשבים. בקורס נעשה שימוש בתוכנות אסטרונומיות מקצועיות (ולא במשחקי מחשב) על מנת ללמוד נושאים שונים באסטרונומיה של מערכת השמש. נעקוב אחרי תנועותיהם המורכבות של השמש, של הירח ושל כוכבי הלכת. נלמד את ההגדרות השונות של המושגים "יממה", "חודש" ו"שנה" ואת משמעותם של שלושת חוקי קֶפְּלֶר. נמדוד את מרחקם של הירח, של השמש ושל כוכב הלכת חמה מכדור-הארץ. בעזרת הירחים של צדק נמדוד את גודל מהירות האור. לקראת סוף הקורס יכינו כל המשתתפים פרויקט מחקר אישי. אם מזג האוויר ירשה זאת, נערוך במהלך הקורס תצפית בטלסקופ מקצועי שעל גג בית-הספר.

מורה - ברנד סרינג

סייבר

לכולנו יש מידע אישי. זה יכול להיות מספר כרטיס אשראי, פרטים מזהים, אי-מיילים והתכתבויות אך את כל אלה אנחנו נשמור במחשב בידיעה שהמחשב שלנו מחובר לאינטרנט. איך המידע שלנו לא נגנב? איך סיסמאות מגינות עלינו? עולם הסייבר עוסק בהבנת העברת מידע ובאבטחתו. בקורס נחשף אל 'מאחורי הקלעים' של עולם המחשבים והתקשורת.

מורה - עקיבא שיף

גיאו-כימיה

הגיאו-כימיה עוסקת בתהליכים הכימיים אותם עובר כדור-הארץ, החל ביצירת הסלעים והאדמה ועד ליצירת מערות הנטיפים ידועות. בקורס נלמד כיצד נוצרו היסודות המרכיבים את כדור-הארץ, כיצד נוצרו מהם הסלעים והיבשות, וכיצד הם ממשיכים להשתנות גם בימינו אנו. באמצעות ניסויים במעבדה נוכל להאיץ ולדמות תהליכים אלו ולראות אותם מתרחשים מול עינינו!

מורה - ד"ר גיא אשכנזי